Nu Pot Sa Va Zic Nimica ,doar ca ne-am facut de rusine.Am Jucat Cu O Echipa De 96* ,cu un an mai mici de cat noi.Ce sa Facem de acum incolo?Mergem Asa Inainte Si speram Ca De Acum Batem Tot ce ne sta in fata.Va Rog Foarte Mult Lasati Comentarii si Concluzii....Va Multumesc Mult!!!

LPS Roman-Republican | Vazut de: 866 | Adaygat de: Cody1 | Data: 2011-09-27 |

0 - 4

Tg.Neamt 0-4 Lps Roman

04.09.2011
Nu Avem Poze.Ne Pare Rau

Echipa A inceput Turul Cu o Victorie Meritata La Tg.Neamt Invingand Cu 0 la 4.Prima Repriza Sa Incheiat Cu Scorul 0 LA 3,Urmand Repriza A Doua Dand Gol Prin Rotaru Adi.Meciul Sa Incheiat cu Succes Pentru Echipa Romascana.

Echipa Noastra A Fost Foarte Disciplinata,a fost rabdatoare la constructie.Am Inceput Sa Luam Meciurile Cu Seriozitate maxima.Noi Vream sa Invingem Toate Echipele .Sa Batem Tot

Urmatoare Etapa Avem Acasa Cu SC SPORTING CLUB SA Vaslui ..

Pe Stadionul Constantinescu Nehoiu

LPS Roman-Republican | Vazut de: 572 | Adaygat de: Cody1 | Data: 2011-09-08 |

6 - 0

Etapa A Doua S-a Discutat Acasa La Romascani,Pe Stadionul Municipal Constantinescu Nehoiu Intalnind Prima Data Echipa SC SPORTING Club SA Vaslui .Meciul a Fost Foarte Calm,in care Gazdele au castigat  ,fiind marcate 6 goluri.In Prima Repriza Am Intrat la cabine cu un avantaj de 4 goluri.Am Inceput repriza A Doua Cu Foarte Mult Calm Si Nu Sa Mai Putut Juca atat de bine ca repriza intai.Am Marcat Doar 2 Goluri .Urmatoarea Etapa Avem in deplasare la AS FMC Bacau,in data de 11.9 Ora 14:00 Pe Stadionul FC CONSART BACAU.Va Asteptam Cu Mare Drag!!

La Meciul Discutat Avem Cateva Poze Care Sper Sa Va Placa.

Va rugam sa lasati comentarii ,concluzii si intrebarii la sectiunnea de comentarii.

Va MULTUMIM!!!

LPS Roman-Republican | Vazut de: 596 | Adaygat de: Cody1 | Data: 2011-09-08 |

1 -5

Am Batut si de data asta ,dar cu multe greseli in aparare si ratari foarte mult in atac.Nu Prea am ce sa zic de meciul acesta ,Numai ca am jucat foarte lejeri pentru ca echima AS FCM BACAU era cu juniori de ani 97' 96' si putini de 95'.Am Terminat meciul foarte prost,La Finalul Meciului Sa Terminat Doar cu 1 - 5 Pentru Echipa Romascana.

Click Aici Pentru Poze

Va Multumim!

LPS Roman-Republican | Vazut de: 622 | Adaygat de: Cody1 | Data: 2011-09-12 |

3 - 2

Intrebari si Concluzii [CLICK AICI]

Fotbaliștii juniori B de la Liceul cu Program Sportiv Roman au cîștigat și în etapa a patra a campionatului național, seria I - la fel cum o făcuseră și în precedentele -, chiar dacă la scor mai strîns decît se așteptau, 3-2 (2-1) cu omologii de la CSM Focșani.

Fiind singura cu punctaj maxim, 16 (la juniori se acordă patru puncte la victorie, unul la rezultat de egalitate), echipa pregătită de Gheorghe Dănilă este lideră în clasament și, în consecință, este și favorită la calificarea în faza următoare a competiției.

"Vinovați" de postura în care se află sînt fotbaliștii de la LPS Roman: George Antofi, Alexandru Muscă, Omar Awad - Marian Lucaci, Marius Mihăilă, Georgian Agu, Decebal Antohi, Alexandru Broscaru, Mădălin Ghiuzan, George Bălan, Cătălin Aeroaie, Răzvan Atodiresei, Denis Chelaru, Paul Scăpău, Rareș Ciudin, Adrian Rotaru, Ștefan Zăloagă, Alexandru Căpitanu, Emanuel Bogleș, Remus Mintenaș, Alexandru Fușneică (foto).LPS ROMAN

Revenind la victoria cu 3-2 de duminică, pe teren propriu, golurile romașcanilor au fost marcate de Aeroaie și Atodiresei, la acestea adăugîndu-se autogolul oaspeților. Meciul n-a fost nici pe departe unul ușor pentru gazde, chiar dacă LPS Roman a condus cu 2-0 și a dominat în prima parte a jocului, avînd și un șut în bară în primul minut. Vrîncenii au echilibrat meciul ulterior și, după ce au redus scorul din penalty, au egalat. În afară de golul victoriei, romașcanii au mai avut o oportunitate de înscrie, dar Scăpău a tras în bară din lovitură de la 11 metri.

Reamintim că, la încheierea turului, primele șase clasate vor juca între ele, tur-retur, pentru stabilirea celor două echipe care vor promova în faza zonală. "Nu cred că se pune problema de a prinde locul al șaselea, dar nu pot afirma că vom cîștiga seria. Meciurile cu adversarele cele mai bune, LPS Suceava, Ceahlăul și Noua Generație Iași, le vom disputa în deplasare", a spus Dănilă.

Alte rezultate din etapa a patra: LPS Suceava - LPS Iași 3-0, CSȘ Botoșani - Ceahlăul 05 Piatra Neamț 0-3, LPS Bacău - FCM Bacău 4-0, LPS Piatra Neamț - Sporting Vaslui 0-5, Ceahlăul Piatra Neamț - CSȘ Tîrgu Neamț 3-0.

Juniorii A de la LPS Roman, pregătiți de Ionuț Nacu, se simt mai bine în deplasare. Asta demonstrează rezultatele de pînă acum. Sînt neînvinși în cele patru etape disputate pînă acum, dar victoriile au fost obținute doar "afară". Pe teren propriu au terminat la egalitate cele două partide jucate. Rezultatul din ultimul meci, cu CSM Focșani, a fost 0-0. Obiectivul privind clasarea între primele șase la sfîrșitul turului rămîne valabilă, la fel ca la juniorii B. Celelalte rezultate: LPS Suceava - LPS Iași 0-0, CSȘ Botoșani - Ceahlăul 05 Piatra Neamț 2-3, LPS Bacău - FCM Bacău 2-0, LPS Piatra Neamț - Sporting Vaslui 2-5, Ceahlăul Piatra Neamț - CSȘ Tîrgu Neamț 11-1, CSMS Iași - AFC Botoșani 4-1. Noua Generație Iași a stat.

LPS Roman-Republican | Vazut de: 717 | Adaygat de: Cody1 | Data: 2011-09-20 |